loader

Telefon

+0216 504 0 888

Teklif Al >>


BRC BRITISH RETAIL CONSORTIUM - İNGİLİZ PERAKENDECİLER BİRLİĞİ

BRC Global Gıda Güvenliği Standardı Nedir?

İngiliz Perakendeciler Birliği (BRC), gıda alanında marka üretim yapan tedarikçilerin denetlenebilmesi amacıyla uluslararası geçerliliği ve güvenirliliği olacak tek ve ortak bir standarda duyulan ihtiyaç neticesinde bu global gıda güvenliği yönetim sistemini geliştirmişlerdir. Bu standardın geliştirilmesinde üreticilere, yasal gereklilikleri yerine getirmeleri konusunda yardımcı olmanın yanısıra, tüketicilerin en üst seviyede güvenliğinin sağlanması da amaçlanmıştır. İngiltere’de geliştirilmiş bir yönetim sistemi olmasına rağmen, uluslararası kabul görmüş bir gıda güvenliği standardıdır.

Şu anda 6. Versiyonu yayında olan BRC Food Gıda Güvenliği Standardı, gerek Avrupa Birliği yönetmeliklerinden doğan gereklilikleri yerine getirmek, gerekse zaman içerisinde değişen ihtiyaç ve beklentilere bağlı olarak sürekli olarak geliştirilmektedir.

BRC Gıda Güvenliği Standardı’nın Yararları Nelerdir?

BRC Gıda Güvenliği Standardı gerekliliklerini yerine getirerek belge almaya hak kazanan tedarikçiler, Avrupa Birliği yönetmeleklerine bağlı yasal gereklilikleri yerine getirmelerinin yanısıra, uluslararası markaların üreticilerden talep etmiş olduğu gıda güvenliği koşullarını sağladıklarını da belgeleyerek güvence altına almış olurlar.

LRQA’nın “Business Assurance” Yaklaşımı ve BRC Gıda Güvenliği Standardı

Denetim Süreci  - BRC Gıda Güvenliği Standardı belgelendirmesi, bağımsız, 3. taraf yetkilendirilmiş kurumların sunmuş olduğu denetim hizmetleriyle gerçekleştirilmektedir..

LRQA, gıda sektöründeki uzman denetçileri ve bu alanda uzun yıllardır sunmuş olduğu bağımsız denetim hizmetleriyle, sizlere ihtiyaç duyduğunuz en iyi çözümleri sunacaktır..

Belgelendirme -Başarılı geçen bir denetimin ardından LRQA, işletmenin başarı derecesine bağlı olarak BRC standardındaki kriterler uyarınca A, B veya C dereceli bir sertifika yayınlayacaktır.

Entegre Denetim - Uygun olan durumlarda LRQA, BRC belgelendirmesi denetimlerini ISO 9001 ve/veya HACCP denetimlerinizle entegre olarak gerçekleştirebilir.