IAS
IAS ( ABD )

IAS'in akreditasyonu, işletmelerin, kuruluşların ve hükümet birimlerinin endüstri ve / veya uluslararası standartlara uyduğu ve bunlara uygun olduklarının bağımsız bir şekilde doğrulanmasını sağlar. Merkezi Kaliforniya'da bulunan IAS, 1975 yılından bu yana dünya çapında müşteri hizmetleri sağlayan uluslararası kabul görmüş bir akreditasyon kuruluşudur.

DAC
DAC ( DUBAI )

Dubai Hükümeti resmi akreditasyon kuruluşu olan DAC, dünya çapında kabul gören belge akreditasyon hizmetleri sağlamaktadır. 2005 yılından beri hizmetlerine devam eden kuruluş güven inşası, güvenlik seviyelerinin artırılması ve ticarette karşılaşılan teknik engellerin azaltılması için çaba sarf etmektedir.

JAS-ANZ
JAS-ANZ ( AUSTRALIA & NEW ZEALAND )

Avustralya ve Yeni Zelanda Ortak Akreditasyon Sistemi (JAS-ANZ), ekonomik fayda sağlayan uluslararası kabul görmüş akreditasyon hizmetleri sağlayarak piyasaların daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

TURK
TURK-AK ( TURKIYE )

 

WAS
WAS ( ABD )

WAS (World Accreditation Services LLC.) Tamamen bağımsız bir akreditasyon kuruluşudur ve Londra, İngiltere'de kurulmuştur. WAS, Amerika Birleşik Devletleri New Jersey'e taşındıktan sonra, 765/2008 (EC) sayılı Yönetmelik ("AB Akreditasyon Yönetmeliği") nedeniyle IAF üyesi olmak için taşındı. WAS akreditasyonu ISO / IEC 17020'ye göre inceleme, ISO / IEC 17021'e göre Yönetim Sistemleri, ISO / IEC 17024'e göre personel, ISO / IEC 17025'e göre Test ve Kalibrasyon Laboratuarları ve ISO / IEC'ye göre Ürünlerin Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları 17065 standardı verilen hizmetler arasındadır. WAS, kalite belgesi dünyasında bir alternatif olmak için hazırlanmıştır. Aynı tekel kalitesinde oluşan akreditasyon faaliyetlerinin en büyük alternatifidir.